Categories
Uncategorized

Nädal 3: Virtuaalmaailmad ning rolli- ja madinamängud

Paar aastat tagasi sattusin võtma ühte MOOCi nimega Online Games: Literature, New Media, and Narrative, kus üks osa ainest seisnes mängus nimega LOTRO kokkusaamine iganädalaselt. Minu meelest on see hea näide, kuidas uus meedia on mõjutanud haridust.

Esiteks, siis MOOC ehk massive open online course, mille tõttu on inimestel palju lihtsam saada ligipääsu erinevatele ainetele, mida õpetatakse ülikoolides ülemaailma. Sageli neid aineid saab võtta siis kui tahad ning läbi neid samamoodi omas tempost.

Teiseks, virtuaalkeskkonnad. Antud juhul LOTRO on MMORPG, kuigi eelpool mainitud kursuse raames kasutati seda kui virtuaalmaailma. Tegu siis Sõrmuste Isandal põhineva mänguga. Kuna antud kursuse üks temaatika oli, millised kirjandusteosed mõjutasid Tolkieni ning tema teoseid, siis mängus saadi kokku iga nädala lõpus ning mindi vastavasse kohta, millest oli eelneval nädalal juttu olnud. Samamoodi nagu võiks olla reaalses elu mõnes arhitektuuri või kirjanduse loengus.

See pole ainukene kursus, mis kasutab LOTROt kokkusaamise kohana. Sageli tehakse seal ka erinevaid Kääbiku ja Sõrmuste Isanda lugudel põhinevaid ekskursioone. See on tegelikult vapustav, et mitte ainult ei saa läbi elada lugusid läbi oma fantaasia raamatut lugedes vaid samal ajal ka minna sellesse maailmasse virtuaalselt sisse ning osaliselt ka suhelda nende samadega tegelastega, kellele seiklustele kaasa elasid hetk tagasi raamatus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga