Categories
Uncategorized

Nädal 2: Nähtused ajaloost

Mul tuli seda teemat lugedes hoopis selline mõte, et kuidas on Internetis käitumine muutunud. Kuigi mõte on ikka veel informatsiooni jagamine, siis see info, mis jagatakse on ka muutunud päris palju ning samuti ka see, et kuidas info jagajad ennast Internetis näitavad. Kahjuks ei tule mõtte autor meelde, aga see oli umbes midagi sellist, et algusaegadel oli soov, et nn Internetis suheldes ei saaks inimesed teada, kes sa oled päriselus ning nüüd on vastupidi, et ei taha, et päriselus tutvusringkond saaks teada, kes sa oled Interneti avarustes.

Ma pigem ütleks, et kuigi mõlemad on tänapäeval tõsi, sõltuvalt inimestest, siis nn keskmisel inimesel on suhteliselt ükskõik, aga äärmused on rohkem lahku kasvanud. Kui ühtelt poolt on grupp inimesi, kes teevad kõike, et varjata enda isikut Internetis, siis on teiselt poolt inimesed, kelle elu/töö ongi enda brändi müümine online.

Samas on ka paljudele Internet koht, mis nagu ei oleks päriselu ning seal saab ennast väljendada nii nagu seda nn päriselt ei tehtaks. Seda ka siis oma nime alt ning nähtav kõikidele tuttavatele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga