Categories
Uncategorized

Nädal 1: Hääd mõtted, mis läksid kaduma

Siin siis lühikesed näited toodetest või mõtetest, mis ei löönud IT-maailmas läbi või ei suutnud oma kiiret edu püsivaks muuta.

The PalmPilot

Kui nädalateemat lugesin, siis esimene asi, mis kohe pähe kargas oli PalmPilot. Omal ajal vägev vidin, mida oli mugav kaasas kanda, sinna märkmeid teha ning pärast arvutiga sünkida. Oligi mõeldud arvutile lisaks mitte asendamaks seda. ( https://www.computerhistory.org/revolution/mobile-computing/18/321 ) Samuti oli seda ka väga tore kasutada mängimiseks 🙂

Ega praegu pole küll sellest midagi eriti kuulda olnud ning kui nüüd otsisin, siis näha on, et nutitelefonide ning tahvelarvutitega pole nad otsustanud otseselt sammu pidada vaid pakuvad toodet, mis on pisikene ja, mida on mugav kaasas kanda erinevalt suurtest nutitelefonidest. Ehk siis kui eelnevalt pakuti arvuti lisa, siis nüüd nutitelefonile pisemat versiooni, mis ei ole küll oteselt mõeldud nutitelefoni asendamiseks vaid kui ei taha seda suurt lahmakat kaasas kanda, siis saab pisikese taskusse pista. ( https://palm.com/ )

Minu meelest on see hea näide sellest, kuidas innovaatilise ning populaarse toodega turule tulemine ei tähenda, et seda sama populaarsust ja innovatsiooni on alati võimalik taastoota järgnevate mudelite või toodetega. Nende uus toode on ikkagist nišikas ning ma väga kahtlen, et see võib saada nii laialt levinuks kui oli PalmPilot. Kuigi peab ütlema, et nende turundusstrateegia rõhudes minimalismile on kaval, kuna tundub, et minimalism on järgmine trend, mis on tõusuteel.

Google Glass

Teine asi, mis mul pähe tuli, oli Google Glass. Kui Google nendega 2013 välja tuli, siis selle haibi järgi tundus küll, et varsti kõik töllerdavad ringi uhked prillid ees, aga nad kadusid ka suht kiirelt. Kui praegu nüüd vaatama hakkasin, mis siis sellest projektist saanud on, siis Mai 2019 tuli uudis, et arendatakse ikkagist seda edasi, aga see on ka kõik. ( https://www.blog.google/products/hardware/glass-enterprise-edition-2/ )

Ei saaks nüüd öelda, et see mõte või toode oleks kaduma läinud, aga kui vaadata, kuidas selle tootega välja tuldi, siis tol hetkel oleks võinud eeldada, et see oleks rohkem levinud praeguseks hetkeks. Nüüd muidugi on tekkinud rohkem seadlusandlust, mis paneb ka piiri edasistele arengutele (nt IKÜM).

Hologramm

Viimane teemal, millest tahan kirjutada on midagi, mis pole veel väga jalgugi alla saanud, aga kui vaadata kui populaarse asjaga on tegu nii kirjanduses kui filminduses, siis üllatav on, et igapäevaselt on seda näha alles nüüd. Nimelt hologrammid. Alles hiljuti märkasin, et kaubanduskeskustessse või lennujaama on hakanud tekkima hologrammid, mis hakkavad mingil määral sarnanema nendega, mida olla harjunud nägema filmides või sarjades. Eks seda ideed on ka varem katsetatud, aga laiemalt on ta nn tänavapilti alles nüüd hakanud ilmuma. Eks siis näis, kas see on midagi, mis muutub väga tavaliselt varsti või jääb asi veel tehnoloogia võimekuse taha ning kaob mõneks ajaks, et tulla paremana tagasi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga